En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

“Deliler Fatih'in Fermanı” Filmine İzmir'de Özel Gala

Genel 05.12.2018, 18:10

2018 yılının en yüksek bütçeli filmi olan “Deliler Fatih’in Fermanı” filminin özel gösterimi, İzmir’de gerçekleştirildi.


Türk sinemasının altın çağını yaşadığı günümüzde yeni filmler birbiri ardına vizyona girerken, İzmir Optimum “Deliler Fatih’in Fermanı” filminin özel gösterimine ev sahipliği yaptı. Mustafa Burak Doğu, İbrahim Ethem Arslan ve Esra Vesu Özçelik’in senaryosunu yazdığı, Osman Kaya’nın yönettiği, yapımcılığını Cem Uçan ve Cihan Kaya’nın üstlendiği filmin İzmir galası, başrol oyuncularının katılımı ile İzmir Optimum’da gerçekleştirildi.
2018 yılının en yüksek bütçeli filmi olan, epik savaş filmi “Deliler Fatih’in Fermanı” aksiyon sahneleri ve görselliği nedeniyle büyük merakla beklenirken, filmin oyuncu kadrosunda Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Nur Fettahoğlu, İsmail Filiz, Yetkin Dikiciler, Gülşah Şahin, Gökçe Özyol ve Hakan Yufkacıgil gibi ünlü isimler de dikkat çekiyor.
Galaya filmin sevilen başrol oyuncuları Cem Uçan, Gülşah Şahin, İsmail Filiz ile birlikte film ekibi de katıldı. Ekip, film gösterimi öncesinde sinemaseverlerle bir araya gelerek keyifli dakikalar geçirdi. 8 yıl önce Deliler’i araştırmaya başladığını anlatan Cem Uçan, "Senaryo grubumuzla oturup bu hikayeyi senaryolaştırdık. ’Adamlar ne filmler yapmışlar’ diyoruz ya, o adamlardan bizim ülkemizde çok var. Biz de onlardan birkaç tanesiyiz" diye konuştu.
Deliler’i geç öğrendiği için özür dilediğini belirten İsmail Filiz ise, "Türk ordusu için ne kadar önemli işler yaptıklarını anladık. Zor şartlarda çektik filmimizi. Bu tarz filmlerin Türkiye’de yapılabileceğini göstermek istiyorduk. Son teknolojiyi kullanarak bu filmi izleyiciyle buluşturduk" dedi.
Film ekibi daha sonra izleyiciyle birlikte sinema salonunda yerini alıp filmi izledi.

Özet ve Detaylar

Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmiştir. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Alaca köyü yakınlarından geçerken Vlad’ın çetesinin köye saldırdığını öğrenir. Deliler’in amacı önce köyü kurtarıp ardından Vlad’ı infaz etmektir. Osman Kaya yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Gökkurt'u Cem Uçan, Aşgar'ı İsmail Filiz, Alaca'yı Nur Fettahoğlu, Baba Sultan'ı Yetkin Dikinciler, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy canlandırıyor. Kadrosunda Demet Tuncer, Mehmet Ali Karakuş, Gökçe Özyol, Mehmet Pala, Batın Uçan gibi isimlerin de yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Sami Saydan üstlenirken, senaryo ise Mustafa Burak Doğu ve İbrahim Ethem Arslan'ın imzasını taşıyor.

https://youtu.be/hAHHlvqIgc4

Fragman’ı izleyiniz

https://youtu.be/VhaOgRR2CUk

Yorumlar (0)