Haringey’de gençlere 1,5 milyonluk yatırım

Haringey Belediyesi ve yerel toplum örgütleri tarafından yapı­lan çalışmalar sonucunda, bölge­deki gençlerin geleceği için büyük bir adım atıldı.

Haringey’de gençlere 1,5 milyonluk yatırım

Haringey Belediyesi ve yerel toplum örgütleri tarafından yapı­lan çalışmalar sonucunda, bölge­deki gençlerin geleceği için büyük bir adım atıldı.

04 Aralık 2018 Salı 17:32
Haringey’de gençlere 1,5 milyonluk yatırım

Haringey Belediyesi ve yerel toplum örgütleri tarafından yapı­lan çalışmalar sonucunda, bölge­deki gençlerin geleceği için büyük bir adım atıldı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan tarafından Londralı genç­lere yönelik olarak başlatılan fon planından, Haringey Community Gold projesi için 1,5 milyon ster­lin ayırıldı.

Haringey Community Gold pro­jesi, iş desteğinden ruh sağlığına ka­dar birçok alanda, bölgedeki genç­lere yeni fırsatlar yaratmak ve des­tek sunmak amacıyla geliştirildi.

Proje ayrıca, dışlanma riski bu­lunan gençleri topluma kazandır­maya yönelik planları da hayata geçirerek, gençlerin potansiyelle­rine ulaşmalarını ve suçtan uzak durmalarını amaçlıyor.

Proje kapsamında, gençlerin üç yıllık bir eğitim paketi desteğinden faydalanacağı ve bu eğitim paketinin, her şeyin yolunda gitmesi için genç­lere yardımcı olacağı belirtiliyor.

Bunun yanında, kendilerine su­nulan fırsatları değerlendirmek, iyi ilişkiler kurmak ve iyi bir ruh sağ­lığına sahip olmaları için gençlere destek olunacak.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın “Mayor’s Young Londoners Fund” planı, çocukların ve genç ye­tişkinlerin başkent.

Londra’dan en iyi şekilde fayda­lanabilmelerini sağlamak için baş­latıldı.

Haringey Belediyesi’nden Zina Etheridge, konuyla ilgili şu açıkla­malarda bulundu:

“Bu, bölgemiz için harika bir ha­ber. Hayatlarına doğru şekilde baş­lamaları için gençlerimize yardımcı olma konusunda kararlıyız.

“Önemli miktardaki bu fon, ha­yatlarına zorlu bir başlangıç ya­pan kişilere yönelik programları ve desteği sağlamak için bize yar­dımcı olacak. Bu da gençlerimizin potansiyellerine ulaşmasına yar­dım edecek.”

Haringey’de başlatılacak olan programlar

  • NLPC: Genç yaşta suç işleyen veya toplum değerlerine karşı olan gençleri topluma kazandırmayı ve geleceğin toplum liderlerine dö­nüştürmeyi hedefleyen program
  • Access UK: 16-21 yaş arasında olan azınlıklar için BAME (Black, Asian, Minority Ethnic) kariyer hizmeti
  • Work works: 12-21 yaş ara­sında mahkeme karar bulunan veya hapiste olan suçlulara iş ve eğitim bulma konusunda destek olmayı hedefleyen program
  • Haringey Play and Woodg­reen Sandbunker: 10-15 yaş ara­sındakilerle çalışarak birebir göz­lemleme ve pozitif aktiviteler sunulması, yılda 179 seans gerçek­leştirilmesi hedefleniyor
  • Exodus: Toplum açısından yüksek risk oluşturan suça karışan, dışlanmış veya dışlanma riski bu­lunan 12-21 yaş aralığındaki kişiler için 12 haftalık bir program
  • Taking the Heat out of the Street: 12-21 yaş arasında 90 genç için Broadwater Farm Estate’de spor programları
  • UK Health Ministries: Top­lumdan uzaklaşmış gençler için haftada yedi fitness seansı
  • Thinking Space: Tavistock ve Portman NHS Trust tarafından des­teklenen ve toplumdaki dezavan­tajlı bireylere yardım etmek için çalışan kişiler yetiştirmeyi hedef­leyen program. Bireylerin hisleri hakkında konuşabileceği güvenli bir ortam yaratmak için olanak sağlanması amaçlanıyor.
Anahtar Kelimeler:
Haringey Belediyesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.