Fransız İçişleri Bakanlığı katılımcı sayısının sendikaların ileri sürdüğünün yarısı olduğunu belirtse de bu sayının 19 Ocak'ta gerçekleştirilen ilk protestolara katılımdan daha yüksek olması dikkati çekti. 

Ayrıca sayının 2010 yılında görülen ve Fransa'nın adeta felç olmasına neden olan grev ve protestolara katılımdan daha fazla olması ülkenin önde gelen sekiz sendikasının şubat ayında iki gün daha grev çağrısında bulunmasını sağladı. 

Başbakan Elisabeth Borne, yürüyüşler sonrasında paylaştığı Twitter mesajında reformun "soru işaretleri ve şüpheler uyandırdığını" kabul ederek gösteriye katılanlara "Onları duyuyoruz" dedi.

İki yeni tarih
Genelde şiddet olaylarına sahne olmayan gösterilerde 4 bini başkent Paris'te olmak üzere toplam 11 bin polis ve jandarma görev aldı. 

İçişleri Bakanlığı güvenlik güçleri ile yaşanan küçük çaplı arbedelerde Paris'te 23, Rennes'de 16, Nantes'da da 4 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Grevlere ve yürüyüşlere katılım oranının yüksek olması nedeniyle sendikalar Şubat ayının kış tatiline denk gelen 7-8 Şubat günlerinde yeniden greve gitme çağrısında bulundu. (EURONEWS TÜRKÇE)