Hızlı servis şirketi Getir, Mart ayından bu yana tamamladığı son yatırım turunda aldığı 555 milyon dolarlık yatırımla değerini üçe katlayarak 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Bu yıl içinde şirketin yaptığı yatırım neredeyse 1 milyar doları buldu.

Şirket, yılın son çeyreğinde de ABD pazarına girmeye hazırlandığını bildirdi.

Şu an Türkiye, Ocak ayında İngiltere ve Mayıs ayında Hollanda’da hizmet vermeye başlayan Getir, Haziran ayında da Paris ve Berlin’deki operasyonlarına başlayacak. Yılın son çeyreğinde de Amerika pazarına girmeyi hedefleyen Getir, böylelikle yıl sonuna kadar 6 ülkeye ulaşacak.

Son yatırım turunda, mevcut fonlardan Sequoia Capital ve Tiger Global Getir’e yatırımlarını sürdürürken, Silver Lake, DisruptAD ve Mubadala Investment Company ise Getir’in yeni yatırımcılarından bazıları oldu.

Getir Kurucusu Nazım Salur, “Getir’in bu değere ulaşması 10 dakikada teslimat gibi orijinal bir fikrin teknoloji ile harmanlandığında dünyada nasıl bir ilgi uyandırdığını gösteriyor. Bu aslında Türkiye’den de yeni teknolojik iş modellerinin çıkabileceğinin de göstergesi. Yeni kaynak ile hem Türkiye’deki işlerimizi daha hızlı büyütmeye hem de yeni ülkelerde bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdirmeye devam edeceğiz” dedi.

Şirket, Türkiye’de 30 şehir ve 500 depoda operasyonları sürdürüyor.