İngiltere'de iki futbol efsanesinin eşlerinin birbirlerine açtığı dava gündemde. Dava, İngiliz eski futbolcu Wayne Rooney’nin eşi Coleen Rooney ile milli takımdan arkadaşı Jamie Vardy’nin eşi Rebekah Vardy arasındaki anlaşmazlığa dayanıyor.

İngiltere basınında çıkan haberlere göre, Coleen Rooney (35) Rebekah Vardy'i (39) Instagram hesabındaki bilgileri İngiliz The Sun gazetesine sızdırmakla suçlayarak mahkemeye verdi. Vardy, Rooney'inin iddialarını “doğru olmayan ve asılsız karalama saldırısı” olarak niteleyerek karşı dava açtı.

Vardy'nin avukatı Hugh Tomlinson, başkent Londra'daki Kraliyet Adalet Mahkeme'sinde görülen davada, durumun “eğlendirici olmaktan çok uzak olduğunu” ve müvekkilinin internet üzerinden tehditler aldığını ve maçlarda yuhalandığını söyledi. Avukat, “Adını aklaması” gerekiyor şeklinde konuştu. Rooney'in eşi Wayne Rooney'in bugün dava ile ilgili mahkemede ifade vermesi bekleniyor.

Dava yeni açılsa da, olay Ekim 2019'e uzanıyor. Coleen, Vardy'nin kendisi ile ilgili bilgileri basına sızdırdığından şüphelenince, Instagram özel paylaşım listesini sadece Vardy'nin görebileceği şekilde ayarladı ve daha sonra hikaye kısmına gerçek dışı bilgiler koydu. Yaklaşık 2.5 yıl önce sosyal medyadan sert açıklamalarla gün yüzüne çıkan kriz, geçen hafta itibarıyla mahkemeye taşındı.

İngiliz basını, iki ünlü futbolcunun eşinin karşı karşıya geldiği bu davaya "Wagatha Christie" ismini koydu. "Wag" kelimesi İngiliz basınında çoğunlukla futbolcuların eşleri veya kız arkadaşlarıyla ilgili haberlerde "wife and girlfriend" (eş ve kız arkadaş) tabirinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltma. Agatha Christie de suç ve polisiye romanlarıyla bilinen dünyaca ünlü bir yazar. (DUVAR)