Türkiye’nin ev ürünleri markası Karaca, İngiltere'deki ilk şubesini Londra’da hizmete açtı. Açılış kurdelesini Başkonsolos Atahan ve firma yetkilileri birlikte kesti.

Tanınmış ev eşyaları markası Karaca, İngiltere’deki ilk mağazasını Londra’nın en gözde semtlerinden Islington’da törenle açtı.

Islington Square’deki iki katlı mağazanın açılışına Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Ticaret Başmüşaviri Murat Özsoy, KKTC Londra Temsilciliği Konsolosu Namık Cafer ile Karaca’nın İngiltere Genel Müdürü Cihangir Çetinırmak, Yöneti Kurulu başkanları Hüseyin Karaca, Selin Kiperi Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür yardımcısı Erkut Baloğlu ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

İngiltere Müdürü Cihangir Çetinırmak, yaptığı konuşmada İngiltere’deki ilk mağazalarının açılışının heyecan verici bir dönem olduğunu belirterek, “ Şirketimizin küresel çaptaki büyümesini hem internet, hem de açmaya başladığımız mağazalar aracılığıyla sürdürüyoruz. Hem yerel halkı, hem de dünyanın dört bir yanından alışveriş için Londra’ya gelen misafirlerimizi yalnızca yolculuğumuzun bir parçası olarak değil, aynı zamanda Karaca ailesini değerli bir üyesi olmaya davet ediyoruz” dedi.

Açılış kurdelesini Karaca yetkilileri ile beraber alkışlarla kesen Başkonsolos Bekir Utku Atahan, firmanın ilk mağazasını açmaktan büyük memnunluk duyduğunu kaydeterek , “ Ülkemizin kaliteli markalarının Birleşik Krallık pazarına girmesi gurur verici. Birleşik Krallık’ta farklı alanlarda başarılarını kanıtlamış markalarımızın sayısının her geçen dönem artması da bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

Geniş ürün ve özel tasarım grupları ile uluslararası arenada da dikkat çeken Karaca’nı , İngiltere’deki ilk mağazası iki katlı, 2,641 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Mağazada mutfak ürünleri, yatak takımları ve çeşitli ev aksesuarları bulunuyor.

İngiliz hükümetinden aile içi şiddete uğrayan kadınlara maddi yardım İngiliz hükümetinden aile içi şiddete uğrayan kadınlara maddi yardım

Türkiye'de 1973 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Karaca'nın geniş ürün kataloğunda gündelik yaşamdan lüks ev eşyalarına kadar 1.000'den fazla yenilikçi ve ilham verici tasarım ürünü yer alıyor. Mağaza Noel öncesi çıkardığı ve İngiliz pazarına hitap eden özel tasarımlarıyla açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi görmeye başladı. (EUROVİZYON)