Hamas ile çatışmalar devam ederken İsrail, yerinden edilmiş hasta, kadın ve çocukların da bulunduğu El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombaladı. Saldırıda yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Saldırının ardından dünyadan tepkiler yükselmeye başladı. Gösterilerin ilk düzenlendiği yer Ürdün oldu.

Hangi ülkeler İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesti veya büyükelçilerini geri çağırdı? Hangi ülkeler İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesti veya büyükelçilerini geri çağırdı?

Yüzlerce kişi sokağa çıkarak İsrail'in saldırılarına tepki gösterdi.

İranlı vatandaşlar da Tahran'da sokaklara çıktı.

İSTANBUL ve ANKARA’DA DA PROTESTO

İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara'daki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde toplanan vatandaşlar, Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırıyı protesto etti.

Gösteriler Türkiye’nin birçok şehrine yayıldı.

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde bulunan Tubas’ta da protesto düzenlendi.

Fas’ın başkenti Rabat’ta toplanan bir grup, hastane saldırısını protesto etti. Filistin bayrakları göstericiler, İsrail aleyhine slogan attı.

NEW YORK'TA DA GÖSTERİ

ABD'nin New York kentinde toplanan bir grup, İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik düzenlediği saldırıyı protesto etti.

Filistin bayrakları göstericiler, İsrail aleyhine slogan attı. Nutrei Karta olarak bilinen ”Uluslararası Siyonizm Karşıtı Yahudiler Örgütü” üyeleri de protesto gösterisine katıldı.

Iraklılar da saldırının ardından Bağdat’taki Tahrir Meydanı’na çıktı.

LÜBNAN'DA BİBER GAZI

Reuters'ın aktardığına göre Lübnan'da ABD Büyükelçiliği yakınında düzenlenen protestoda eylemcilere biber gazı kullanıldı.