İngiltere Trabzonsporlular Derneği’nin öncülüğünde yapılan organizasyonda, taraftarlar şampiyonluk maçını British Museum’un yakındaki Türken Vakfı’nda birlikte izledi. Maçın son düdüğünün ardından 100’den fazla Trabzonspor taraftarı, Londra’nın en merkezi noktalarından Picadilly Meydanı’nda şarkılar ve tezahüratlarla 38 yıl sonra gelen büyük başarıyı doyasıya kutladılar.

Kutlamaya şehir merkezindeki turistler de katıldı. Birlikte kolbastı oynadılar, gençlerin attığı bordo ve mavi sis bombası ile her yer adeta görsel şölene dönüştü.

“BİZE HER YER TRABZON"

İngiltere Trabzonsporlular Derneği Sorumlusu Hüseyin Duran Hürriyet’e yaptığı açıklamada “38 yıldır yaşayamadığımız şampiyonluk sevincini, Londra’da yaşayan Trabzonsporlular olarak beraber yaşamak istedik. Şu anda Londra’nın en işlek yeri Picadilly Meydanı’nda bu şampiyonluğumuzu kutluyoruz. 11 yıl önce de şampiyon olmuştuk ama onu kutlayamamıştık. Bu şampiyonluğumuzu hem 2010-2011 şampiyonluğu hem de 2021-2022 şampiyonluğu olarak kutluyoruz. Bize her yer Trabzon” diye konuştu. (Halil YETKİNLİOĞLU - HÜRRİYET)