Olay yerine gelen ambulanslar, helikopter ambulans ve itfaiyenin tüm çabalarına karşın, Bekişoğlu’nun olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. 
 

Minibüsün şoförü olay yerinde tedavi edilirken, Londra Metropolitan Polis Teşkilatı’nın ciddi kazalar araştırma birimi soruşturma başlattı ve görgü tanıklarının kendileriyle temas etmesi istendi. 

Musa ve Ayşe çiftinin üç çocuğundan biri olan Ali Bekişoğlu için İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde (İAKM- Cemevi) pazartesi günü akşamı tören düzenlendi. 
 

"KALBİMİZDE YAŞAYACAK

Cenaze törenine İAKM- Cemevi başkanı İbrahim Has, geçen dönemin başkanlarından Filiz Koç, Hüseyin Üzüm, Eczacı Ali Gül Özbek, Alxas Community Centre geçmiş dönem başkanlarından Kazım Kılıç da katıldı.

Cemevi salonunda düzenlenen cenaze törenini (Hakk’a yürüme erkanı) İnanç Kurulu görevlisi Şaziye Boybeyi yürüttü. Boybeyi, “Canımız, 2003 yılından bu yana Londra’da yaşamını sürdürüyordu. Hertfordshire Üniversitesi’ndeki eğitiminin ikinci yılında meslek hayatına atılmak için üniversiteden ayrıldı. 2020 yılından bu zamana kadar berber olarak çalıştı. Ali canımız bekardı. Annesi, babası ve iki kardeşiyle yaşamaktaydı. Canımız bir trafik kazası nedeniyle aramızdan erkan yaşta ayrıldı. Ali canımız her zaman kalbimizde yaşayacaktır” dedi.

Akabinde, Bekişoğlu için ‘helallik’ istedi. ‘Helallik’ verilmesi üzerine Hakk’a uğurlama erkanı tamamlanmış oldu.

Acılı aile ve yakınları taziyeleri cemevi salonu çıkışında kabul etti.

Merhumun cenazesi salı günü akşamı Türkiye’ye götürüldü. Elbistan’ın Yoğunsöğüt köyünebağlı Karakuyu mezrasında bugün (çarşamba) toprağa verilecek.