Kıbrıs asıllı tanınmış piyano sanatçısı Rüya Taner, Londra’da başarılı bir konser verdi. Şehir merkezinde, Piccadilly’deki St. James Kilisesi salonundaki konsere çok sayıda konuk katılarak, ünlü sanatçıya alkışlarıyla eşlik etti.

KKTC Londra Temsilciliği tarafından düzenlenen konsere Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ve eşi Sevcan Ertaş, KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Çimen Keskin, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Müsteşarı Ceren Serbest, Müsteşar Özkan Serbest, KKTC Temsilciliği Müsteşarı Tahir Osman Tahir, Konsolosu Namık Cafer, Basın Ataşesi Esra Emin, eski Milletvekili Michael Stephen, Lord Kilclooney ile işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan çok sayıda izleyici katıldı. Konserde, ünlü piyanistin anne ve babası Şifa ve Yılmaz Taner de hazır bulundu.

Sibel Radiye Gül'den Londra'da Kitre Bebek Sergisi Sibel Radiye Gül'den Londra'da Kitre Bebek Sergisi

Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden kabul edilen, ayrıca Steinway Artisti olan Rüya Taner, konserine Robert Schumann’dan parçalarla başladı. Dinletisine Franz Liszt ile devam eden Rüya Taner, Mahmut İslamoğlu’nun bestesi olan, babası Yılmaz Taner’in düzenlemesi “Mağusa Limanı” ile devam etti. Kendisi için Kamran İnce’nin bestelediği “Kapılar” parçasını seslendiren Taner, konserinde Claude Debussy ve Alexander Borodin’in eserlerimi de çaldı.  Konserinde tanınmış sanatçı Zülfü Livaneli’nin ünlü bestesi “Yiğidim Aslanım”ı da seslendiren Rüya Taner’i dinleyiler alkışlarıyla bir kez daha davet ettiler.

Konser sonunda çiçekler takdim edilen sanatçı, tüm katılanlara, sponsorlarına teşekkür etti.

Bu arada daha önce konserde yer alacağı belirtilen yazar-müzisyen Kürşat Başar, rahatsızlığı nedeniyle konsere katılamadı.