Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), bugün Roma'da TSİ 22.00'de oynanacak Türkiye-İtalya maçıyla başlıyor.
Covid tedbirleri nedeniyle Türkiye'den taraftarların maça gitmesi beklenmiyor ancak İtalya'da ve Avrupa'nın diğer ülkelerindeki taraftarların maça gitmesinin önünde bir engel bulunmuyor.
Turnuva, 11 Temmuz'da Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak olan final maçıyla sona erecek.
Gruplar ve maç programı şöyle (saatler TSİ):
GRUPLAR:
A (Roma/Bakü): Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre
B (Kopenhag/St. Petersburg): Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya
C (Amsterdam/Bükreş): Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya
D (Londra/Glasgow): İngiltere, Hırvatistan, İskoçya, Çek Cumhuriyeti
E (Sevilla/St. Petersburg): İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya
F (Münih/Budapeşte): Macaristan, Portekiz, Fransa, Almanya
GRUP AŞAMASI
11 Haziran Cuma
A Grubu: Türkiye - İtalya (22.00, Roma)
12 Haziran Cumartesi
A Grubu: Galler - İsviçre (16.00, Bakü)
B Grubu: Danimarka - Finlandiya (19.00, Kopenhag)
B Grubu: Belçika - Rusya (22.00, St. Petersburg)
13 Haziran Pazar
D Grubu: İngiltere - Hırvatistan (16.00, Londra)
C Grubu: Avusturya - Kuzey Makedonya (19.00, Bükreş)
C Grubu: Hollanda - Ukrayna (22.00, Amsterdam)
14 Haziran Pazartesi
D Grubu: İskoçya - Çek Cumhuriyeti (16.00, Glasgow)
E Grubu: Polonya - Slovakya (19.00, St. Petersburg)
E Grubu: İspanya - İsveç (21.00, Sevilla)
15 Haziran Salı
F Grubu: Macaristan - Portekiz (19.00, Budapeşte)
F Grubu: Fransa - Almanya (22.00, Münih)
16 Haziran Çarşamba
B Grubu: Finlandiya - Rusya (16.00, St. Petersburg)
A Grubu: Türkiye - Galler (19.00, Bakü)
A Grubu: İtalya - İsviçre (22.00, Roma)
17 Haziran Perşembe
C Grubu: Ukrayna - Kuzey Makedonya (16.00, Bükreş)
B Grubu: Danimarka - Belçika (19.00, Kopenhag)
C Grubu: Hollanda - Avusturya (22.00, Amsterdam)
18 Haziran Cuma
E Grubu: İsveç - Slovakya (16.00, St. Petersburg)
D grubu: Hırvatistan - Çek Cumhuriyeti (19.00, Glasgow)
D grubu: İngiltere - İskoçya (22.00, Londra)
19 Haziran Cumartesi
F Grubu: Macaristan - Fransa (16.00, Budapeşte)
F Grubu: Portekiz - Almanya (19.00, Münih)
E Grubu: İspanya - Polonya (22.00, Sevilla)
20 Haziran Pazar
A Grubu: İsviçre - Türkiye (19.00, Bakü)
A Grubu: İtalya - Galler (19.00, Roma)
21 Haziran Pazartesi:
C Grubu: Kuzey Makedonya - Hollanda (19.00, Amsterdam)
C Grubu: Ukrayna - Avusturya (19.00, Bükreş)
B Grubu: Rusya - Danimarka (22.00, Kopenhag)
B Grubu: Finlandiya - Belçika (22.00, St. Petersburg)
22 Haziran Salı
D Grubu: Çek Cumhuriyeti - İngiltere (22.00, Londra)
D Grubu: Hırvatistan - İskoçya (22.00, Glasgow)
23 Haziran Çarşamba
E Grubu: Slovakya - İspanya (19.00, Sevilla)
E Grubu: İsveç - Polonya (19.00, St. Petersburg)
F Grubu: Almanya - Macaristan (22.00, Münih)
F Grubu: Portekiz - Fransa (22.00, Budapeşte)
Grup maçlarının ardından ilk iki sırayı alan takımlar ve altı grubun en iyi dört üçüncüsü son 16 turuna geçmeye hak kazanacak.