Video oyunu perakendecisi GameStop'un hisseleri yeniden yükselişe geçti.

Birçok profesyonel Wall Street firmasının aksine GameStop hisse senedinin yükselişi, Ocak 2021'deki yükselişe yardımcı olan ve "Kükreyen Kitty" olarak bilinen Keith Gill'in yeniden ortaya çıkmasıyla gerçekleşti.

Gill, internet üzerinden yatırım tüyoları paylaşan ve Gamestop gibi firmalarda alım çılgınlığı yaratarak hedge fonları üzerinde baskı kuran bağımsız yatırımcılar arasında en popüler isimlerden biriydi.

Gill, sosyal medya platformu X'te 2021'in ortalarından bu yana paylaşım yapmamıştı. Geçtiğimiz pazar günü Gill bir sandalyede öne doğru eğilen ve harekete geçmeye hazırlanıyormuş gibi duran bir adamın resmini paylaştı.  Gill sonrasında geri döndüğünü ima eden çeşitli paylaşımlar da yaptı.

AB, 2025 yılı ekonomik büyüme tahminini düşürdü AB, 2025 yılı ekonomik büyüme tahminini düşürdü

YÜZDE 70 ARTIŞ

Paylaşımların ardından GameStop hisseleri, yatırımcıların hisseye hücum etmesiyle dün yüzde 70'ten fazla artış göstererek 30 doların üzerini gördü. Fiyat daha sonra biraz düşse de, 2022'den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Şirketin piyasa değeri yaklaşık 4 milyar dolardan 9,32 milyar dolara yükseldi. Firmanın hisseleri bu yılın büyük bölümünü 15 doların altında işlem görerek geçirmişti.

Paylaşımların ardından Gill'in geçmişte işaret ettiği şirketlerden olan sinema salonu zinciri AMC'nin hisseleri yüzde 78 artışla 5,19 dolara yükseldi. Dünyanın en büyük sinema zinciri, nisan ortasındaki rekor düşük seviyenin iki katından fazla arttı.