37 yaşındaki müzisyen Jake Flint’in uykusunda hayatını kaybettiği açıklandı. CNN’in haberine göre, ölüm nedeni bilinmezken yapılan açıklamada, “Jake Flint, Texas Red Dirt müzik türünün gerçek bir elçisiydi.”

“O sadece üretken bir söz yazarı, şarkıcı ve talep gören bir canlı performans sanatçısı değildi, aynı zamanda bölgedeki diğer yeteneklerin yorulmak bilmeyen bir destekçisiydi ve ihtiyacı olan herkese yardım etmek için her zaman yardım etmeye hazırdı. Bulaşıcı gülümsemesi ve yatıştırıcı mizah anlayışıyla birçok kişi tarafından sevildi ve bunun, müziğiyle birlikte onun kalıcı mirası olacağına inanıyoruz.” denildi.

Ünlü müzisyenin yeni evlendiği eşi Brenda Flint, Facebook’ta düğün günlerinden bir video klibi paylaşarak poz verirken dans eden ve gülen ikiliyi gösterdi ve altına sadece “Anlamıyorum” yazdı.

Başka bir gönderisinde de “Düğün fotoğraflarına bakmalıyız ama bunun yerine kocamı gömmek için kıyafet seçmem gerekiyor. İnsanların bu kadar acıyı hissetmeleri amaçlanmamıştır. Kalbim gitti ve onun geri gelmesine gerçekten ihtiyacım var. Daha fazlasını kaldıramam. Ona burada ihtiyacım var.” sözlerini kullandı. (SÖZÜ)