Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına da katılacak çocuklara Dr. Jülide Arifoğlu Akay, İlkgül Karaca, Olcay Arslan ve Ceren Mutus Toprakseven eşlik edecekler.

LÖSEMİLİ Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) 25. yılını kutlarken, Lösemi ile mücadele eden çocuklara destek vermek amacıyla Türkiye’nin farklı illerine geziler düzenlediği gibi yurt dışı gezileri de düzenliyor. Bu bağlamda İngiltere’nin başkenti Londra’ya yapılan geziye iyileşen ve tedavisinin son aşamasındaki 6 çocuk katıldı. Katılımcılar için LÖSEV gezisi kitapçığı basıldı. Ankara’dan dün sabah Londra’ya Pegasus sponsorluğunda gelen LÖSEV mücadeleci kahramanı 6 çocuk İngiltere saati ile 15.35’te Stansted Havaalanı’na indiler. Havaalanında karşılanan çocuklar özel araçla konaklayacakları Shorditch Hoxton Otel’e getirildi. Çocukları burada LÖSEV gönüllüsü Olcay Arslan, oğulları Sercan- Serhan Arslan ve İlkgül Karaca tarafından çiçek ve hediyeler ile karşıladı.

6 kahramanın Londra çıkarması

6 kahramanın Londra çıkarması

6 kahramanın Londra çıkarması

6 kahramanın Londra çıkarması

6 kahramanın Londra çıkarması

GEZİ ÜÇ GÜN SÜRECEK
3 gün sürecek Londra gezisinde çocuklara LÖSEV Sosyal Hizmet Genel Koordinatörü Dr. Jülide Arifoğlu Akay, Ceren Mütüs Toprakseven, İlkgül Karaca ve Olcay Arslan eşlik edecek. Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’nin düzenleyeceği Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına katılacak olan LÖSEV kahramanları ardından şehri keşfedecek. Great Ormond Street Hospital’ı da ziyaret edecek olan çocuklar Londra’nın birçok yerini gezecek. Buckingham Sarayı, St James Sarayı ve Parkı, Trafalgar Meydanı, Kraliyet Atlı Muhafız Birliği, Westminster Parlamento Binası, Westminster Kilisesi, Big Ben, London Eye gibi Londra’nın sembol binalarının görüleceği geziye gönüllüler ve bağışçılar destek verecek. LÖSEV kahramanları gezilerine kalplerindeki güzel hikâyeler akıllarındaki yeni bilgilerle pazartesi sabahı sonlandıracaklar.

TÜRKİYE TURUNCUYA BOYANACAK
LÖSEV bünyesinde Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın tüm çocuklara armağan ettiği 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında tüm Türkiye ‘turuncu’ ile boyanacak. Etkinlikle ilgili geziyi düzenleyen LÖSEV yetkilileri şunları söyledi: “LÖSEV olarak, uzun yıllar lösemi tedavisi görmüş ve bu mücadeleyi başarıyla tamamlamış çocuklarımıza umut ve sevgi sunmaya devam ediyoruz. 25. yılımızı, bu değerli çocuklarımızı onurlandırmak ve yaşamlarına unutulmaz anılar eklemek için özel bir yolculukla taçlandırıyoruz. Londra’ya yapılacak bu gezi, çocuklarımıza kültürel deneyimlerin yanı sıra dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birini keşfetme fırsatı sunacak. Ayrıca, bu seyahat, çocuklarımızın geleceğe dair daha büyük umutlar taşımalarına, hayata bağlanmalarına ve lösemiyle mücadeledeki kararlılıklarını takdir etmelerine yardımcı olacaktır.”

‘ÖZGÜVENLERİNİ YÜKSELTMEK İÇİN...’
Dr. Julide de açıklamasında, “LÖSEV bünyesindeki Lösemili Çocuklar Vakfı olarak 25 yıldır yaptığımız çalışmalarda lösemili çocuklarımızın uzun tedavi dönemleri sürecinde geçirdikleri zorlukları iyileşme dönemlerinden sonra unutturmak, yaşamlarını, vizyonlarını en önemlisi de öz güvenlerini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz bu kapsamda da bir grup çocuğumuzu Londra gezisine götürdük. Bu çalışmamızı kurulduğumuz yıllarda bu yana yapıyoruz. Fakat vakfımızın 25. Cumhuriyetin 100. yılında bunu daha çok önemsemek ve geliştirmek, daha çok çocuğumuzu dünya ülkeleri ile buluşturmak istiyoruz” dedi.