GÖREVİ teslim eden eski Başkan Servet Hassan yeni yönetime başarılar dileyerek, kendisine verilen destek için üyelere teşekkür etti. Troy Hotel’de gerçekleşen toplantı, Yönetim Kurulu’nun hazırladığı ‘Yeni Yıla Merhaba Çayı’ ile başladı. Yoğun programı nedeniyle bu kez aday olmayan 16’ncı Dönem Başkanı Servet Hassan’ın üyelerin yeni yılını kutlayan konuşmasından sonra Genel Kurul toplantısına geçildi. Servet Hassan konuşmasında üyelere savaşların ve salgınların olmadığı, sağlıklı, mutlu ve bereketli bir yıl diledi.


BTKD’NİN EN ÖNEMLİ HEDEFLERİ
Divan Kurulu Ayşe Osman (Başkan), Burcu Köstem (Başkan Yardımcısı) ve Özlem Bedeş’ten (Sekreter) oluştu. Mevcut Başkan Servet Hassan’ın konuşması ve faaliyet raporu ile mali raporun onaylanmasından sonra seçimlere geçildi. Servet Hassan konuşmasında, BTKD’nin kuruluşundan bugüne dek birçok başarılı projeye imza attığını ifade etti. Hassan, bu dönemde özellikle 10 bin Sterlin’i depremzedelere ve geri kalan miktarın büyük çoğunluğu eğitime destek amaçlı olmak üzere Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin (DMEDD) yanı sıra, Londra’da faaliyet gösteren hafta sonu Türk okullarına, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Darüşşafaka gibi kurumlara, kadın sığınma evlerinden, emeklilere tekerlekli iskemle alınmasına kadar çok sayıda kuruma 20 bin Sterlin’e yakın bağışta bulunulduğunu vurguladı. Hassan en önemli hedeflerinin BTKD’nin amaçlarına uygun olarak Türk kadınları arasındaki dayanışma ve dostluğu pekiştirmek olduğunu belirtti.

IMG_1578

‘Milenyum Şairi’ni iki kitapta anlattı ‘Milenyum Şairi’ni iki kitapta anlattı

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Önceki dönem başkanlarından Mavis Fuchs, beş yıl aradan sonra beşinci kez başkanlığa getirilirken, Yönetim Kurulu Dr. Ebru Beyazıt, Burcu Köstem, Özlem Bedeş, Itır Sökmen ve Funda Özensoy’dan oluştu. Denetleme Kurulu’na, Servet Hassan, Sevgül Özkor ve Deniz Harput seçilirken Uzlaşma Kurulu’na ise Funda Aksanoğlu, Sabite Ozan ve Aynur Diamond getirildiler. Maviş Fuchs kendisine gösterilen güven için toplantıya katılan üyelere teşekkür ettiği konuşmasında, “Servet Hassan’dan aldığımız bayrağı aynı şekilde yukarıda tutmaya çalışacağız. Laik, çağdaş, Atatürkçü Türk kadınlarını en iyi şekilde İngiltere’de temsil etmek için var gücümüzle ve sizlerin desteği ile çalışacağız” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Editör: Mehmet Taisi Guzel