Morgan Stanley ve Bank of America ilk çeyrek bilançolarını açıkladı Morgan Stanley ve Bank of America ilk çeyrek bilançolarını açıkladı

Analiz şirketi Coinmarketcap'in verilerine göre Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri 24 saatte yüzde 0,7 artarak 2 trilyon 650 milyar doları aştı. En büyük kripto para birimi Bitcoin ise spot Bitcoin ETF'lerine yatırım artışının sürmesiyle son 24 saatte yüzde 2,7'den fazla değer kazandı.

Büyük merkez bankalarının bu yıl faiz oranlarını düşürmeye başlayarak daha destekleyici para politikasına yöneleceğine ilişkin beklentiler de Bitcoin'deki artışı desteklerken; Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesini test eden Bitcoin, bugün TSİ 11.30 itibarıyla 71 bin 561 dolardan işlem görerek tarihinin en yüksek seviyesine çıktı. Bitcoin geçen yıl yaklaşık yüzde 157 değer kazanmıştı.

Analistler, nisanda gerçekleşecek ve yeni Bitcoin arzını azaltacak yarılanma (halving) süreci nedeniyle kripto paranın fiyatındaki yukarı yönlü ivmenin sürebileceğine işaret ediyor.

Piyasa değeri bakımından 2. sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 1,07 değer kazanarak 3 bin 987 dolar seviyesine ulaştı. Ethereum da 2021'de 4 bin doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı.