59 yaşındaki ünlü oyuncu Brad Pitt, geçen ay Hollywood'daki ünlü yapım şirketi Plan B'nin hisselerinin yüzde 60'ını bir Fransız medya holdingine satmıştı. Pitt'e yakın bir kaynak Page Six'e konuştu ve bu satışı şöyle yorumladı:  Brad artık huzurlu bir hayat yaşamaya karar verdi ve 'yarı emekliliğin' onun için nasıl bir şey olacağı üstüne düşünüyor.

Aynı kaynak, Pitt'in oyunculuğa devam edeceğini ama film yapımcılığıyla ilgili diğer girişimleri bırakacağını ekledi.

Page Six'e konuşan başka bir kaynak da benzer ifadeler kullanarak şunları söyledi: Brad, Hollywood'dan ayrılıp Fransa'ya taşınmayı düşünüyor. Burada üzüm bağları ve sanatla uğraşmak, mobilya yapmak istiyor. Tek istediği huzur içinde yaşamak.

Bu kaynak da Hollywood'dan taşınsa bile Pitt'in oyunculuğa devam edeceğini belirtti.

Öte yandan, ünlü oyuncuya yakın başka bir kaynak Pitt'in Hollywood'dan ayrılmayacağını vurguladı. Kaynak, Pitt'in eski eşi Angelina Jolie'yle satın aldıkları Fransa'daki şarap evi Chateu Miraval'e son dönemde fazla vakit ayırdığını ama önceliğinin her zaman film kariyeri olduğunu ifade etti.

Chateau Miraval'in sahipliği üstünde anlaşma sağlayamayan Pitt ve Jolie arasındaki yasal mücadele devam ediyor.

Pitt, en son David Leitch'in yönettiği Suikast Treni (Bullet Train) ve Damien Chazelle'in yönettiği Babil'de (Babylon) oynamıştı.

Ünlü oyuncu şimdi de yapımcılığını yarış pilotu Lewis Hamilton'ın üstlendiği bir Formula 1 filminde rol almaya hazırlanıyor. (INDEPENDENT TÜRKÇE)