Ryan Kent, Edin Dzeko, Alexander Djiku, Sebastian Szymanski ve Umut Nayir… Fenerbahçe, hayli hareketli bir yaz dönemi geçiriyor ve görünen o ki böyle de devam edecek.

Sarı-lacivertliler kısa süre içinde üç transferi daha açıklamaya hazırlanıyor. Kaleye Dominik Livakovic, savunmaya Rodrigo Becao ve sağ beke Mert Müldür, Fenerbahçe yönetiminin üzerinde durduğu isimler… Ali Koç ve kurmayları en kısa sürede bu üç futbolcuyu da duyurmayı hedefliyor.

Toplam maliyetlerinin yaklaşık 25 milyon Euro olduğu üç ismin transfer detayları şöyle:

LIVAKOVIC: Neredeyse iki aydır devam eden Fenerbahçe-Dinamo Zagreb arasındaki görüşmeler olumlu şekilde sonuçlandı. Hırvat ekibinin 10 milyon Euro'luk serbest kalma bedelindeki ısrarı kırıldı. Fenerbahçe de 6 milyon Euro'luk teklifini 8'e çıkardı, ayrıca ‘bonus' maddeleri koydu. Hırvat kaleci Dominik Livakovic imzaya gelecek.

Dominik Livakovic.

BECAO: Oluyor-olmuyor derken Fenerbahçe, Becao'yu da bitiriyor. Sassuolo'nun Merih Demiral'ın yerine düşündüğü Brezilyalı savunma oyuncusu, sarı-lacivertlileri seçti. Bununla birlikte Udinese de 9 milyon Euro artı ‘bonus'lar karşılığı transfere izin verdi. ‘Bonus'ların 3 milyon Euro seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Rodrigo Becao

MERT: Mert Müldür'ün temsilcisi Max Hagmayr, birkaç gündür İstanbul'da Fenerbahçe tarafıyla pazarlıkta… Anlaşma büyük oranda sağlandı. Tek pürüz, 3 milyon Euro karşılığı anlaşılan Sassuolo'nun sonraki satıştan yüzde 15 pay istemesi. Fenerbahçe buna direniyor. Orta yolun bulunması bekleniyor.

Mert Müldür