Britanyalı plastik cerrah Julian De Silva, Antik Yunanlardan bu yana "mükemmel uyum" kabul edilen ve kişilerin çekiciliğini belirleyen altın orana göre ünlü erkeklerin yüz simetrisini inceledi.

Dr. De Silva, araştırmayı yaparken son teknoloji haritalama tekniklerini kullandı. Sistemin nasıl çalıştığını anlatan doktor, şunları söyledi:

Bu yeni bilgisayar haritalama teknikleri, insanları fiziksel açıdan güzel yapan şeyin ne olduğuna dair bazı gizemleri çözmemizi sağlıyor.

Estetik cerrah, 34 yaşındaki Page'in yüzünün altın orana yüzde 93,65 uyarak listenin başını çektiğini duyurdu.

Bridgerton yıldızının öne çıkan özelliklerine dair konuşan De Silva, şu ifadeleri kullandı:

Page rahatlıkla en yüksek puanı aldı... Gözlerinin konumu ve aralarındaki mesafe onu öne çıkardı.

Doktor, "Page'in yüzünün klasik güzelliği ve muhteşem kahverengi gözleri de onu bir adım öne taşıdı" diye ekledi.

Page'i yüzde 93,53'le Marvel Sinematik Evreni'ndeki (MSE) Thor rolüyle tanınan Chris Hemsworth takip etti. Üçüncü sıradaysa yüzde 93,46'yla oyuncu Michael B. Jordan yer aldı.

Yeni neslin sevilen erkek şarkıcılarından Harry Styles da yüzde 92,3 oranla listede 4. oldu. Yüzü altın orana yüzde 92,22 uyan Britanyalı futbolcu Jude Bellingham ise listeye 5. sıradan girdi.

De Silva daha önce de kadın ünlüleri altın orana göre değerlendirmişti. Estetik cerrahın Haziran 2022'de paylaştığı analize göre oyuncu Amber Heard, yüzde 91,85'le yüzü altın orana en yakın olan kadın ünlü olmuştu. (INDEPENDENT TÜRKÇE)