İtalya basını, Hırvatistan’ın daha önce Avrupa Şampiyonası elemelerinde kendi evinde hiç yenilmediğini vurguladı. Futbol haberleri veren ‘goal’ sitesinin İtalyanca edisyonu buna atıfla ‘’Montella şimdiden tarih yazdı’’ başlığını attı.

Spor gazetesi Tuttosport da, ‘’Montella, bomba gibi başladı. Türkiye’den Hırvatistan’a darbe’’ başlığını attı. Montella’nın ‘’unutulmayacak bir başlangıç yaptığını’’ yazan gazete, ‘’Olabilecek en iyi çıkış. Vincenzo Montella'nın Türkiye'deki ilk teknik direktörlük tecrübesi her açıdan, sonuç, oyun ve hisler açısından, bir başarı’’ dedi.

Tuttosport, son iki Dünya Kupası'nda bronz ve gümüş madalya kazanan Hırvatistan'ı kendi evinde yenmenin ‘’ideal bir başlangıç’’ olduğu yorumu yaptı. Gazete, bu galibiyette ‘’ilk yarıda sahanın neredeyse tamamen kontrol edilmesinin’’ etkili olduğunu yazdı.

Corriere della Sera’daki haberde de ‘’Montella’nın Türkiye’si Hırvatistan’a darbe vurdu’’ başlığı kullanıldı. Corriere, ‘’D Grubu'nda Vincenzo Montella’dan hatırda kalacak bir çıkış geldi, Avrupa Şampiyonası elemelerinde daha önce kimsenin yapamadığını yapıp Hırvatistan'ı kendi evinde yendi’’ diye yazdı.

milli takım

KAYNAK,GETTY IMAGES

'Çerçevelenmeye layık'

La Gazzetta dello Sport başlığında ‘Montella’nın Türkiye’yle süper başlangıcı’’ ifadesini kullandı. Gazete, ‘’Türkiye sıralarında ilk maçına çıkan ve Hırvatistan’da zafer kazanan Vincenzo Montella açısından çerçevelenmeye layık bir ilk maç’’ dedi.

FIFA, Luis Rubiales'i taciz skandalı nedeniyle 3 yıl futboldan men etti FIFA, Luis Rubiales'i taciz skandalı nedeniyle 3 yıl futboldan men etti

‘’Türkler, ev sahiplerinin kalitesi nedeniyle sıkıntı çekti ancak savunma aşamasında sağlam, hücumda ise acımasız görünüyorlardı’’ diyen La Gazzetta, maçın yıldızınınsa tek golün sahibi Barış Yılmaz olduğunu belirtti.

Haber ajansı Ansa da ‘’Montella iyi başladı’’ dedi ve ‘’Türk milli takımı, yeni teknik direktörün fikirlerini hemen benimsemiş gibi görünüyor’’ yorumunu yaptı.