Süper Lig’in 9. haftasında Antalyaspor ile Gaziantep FK’nin karşı karşıya geleceği maç öncesi, Gazze’de hayatını kaybeden Filistinliler için saygı duruşunda bulunulacak. Antalyaspor’un İsrailli futbolcuları Ramzi Safouri ve Sagiv Jehezkel, saygı duruşunu reddettikleri için maça çıkmayacaklarını açıkladı.

İsrail'li futbolcular, yaşanan zorlu süreç nedeniyle Gaziantep maçında yer almak istemedikleri ve Antalyaspor’un bunu kabul ettiği ifade ettiler.

‘İSRAİL MİLLİ TAKIMI OYUNCULARI OLARAK…’

İki futbolcu konuya ilişkin açıklamalarında, “Takım kararımıza saygı duyuyor ve bize tam destek veriyor. Bunun için teşekkür ediyoruz. Buna ek olarak yarınki maçta İsrail’i kınamak için saygı duruşu düzenleneceğini öğrendik. İsrail milli takımın oyuncuları olmaktan gurur duyan futbolcular olarak bu seremonide yer almak, hatta stadyumda bulunmak gibi bir niyetimiz yok”

Kulüp yöneticilerinin kararlarına saygı duyduğunu belirten ikili, açıklamalarının sonunda, “Kalplerimiz ve düşüncelerimiz İsrail’deki kardeşlerimizle birlikte” ifadelerine yer verdi.