Edinilen bilgilere göre Amber Heard, Johnny Depp'in kendisine tacizde bulunduğunu ima eden 2018'deki görüş yazısı sebebiyle eski eşinin açtığı davanın geçen ay başlamasından bu yana kendisi hakkında çıkan kötü haberler karşısında sinirlenerek halkla ilişkiler ve kriz yönetimi firması Precision Strategies'le iş ilişkisini geçen hafta sonlandırdı.

The Independent oyuncunun, ifade vermesinin beklendiği 3 Mayıs Salı gününe sadece birkaç gün kala, hakkındaki kamuoyu algısını yönetmesi için Shane Communications'ı görevlendirdiğini doğruladı.

Söz konusu haberi ilk bildiren New York Post gazetesine konuşan bir kaynağın "Heard kötü manşetleri sevmiyor" dediği belirtilirken, başka bir kaynak da Aquaman oyuncusunun "hikayesinin etkili şekilde anlatılmamasından dolayı hüsrana uğradığını" ekledi.

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın başarılı yeniden seçim sürecindeki kampanyasının müdür yardımcısı olarak görev yapan Stephanie Cutter, Precision Strategies'i kuran isimlerden biri.

New York Post'a konuşan iletişim uzmanları Precision Strategies'in "dünyadaki en iyi kriz yönetim firmalarından" biri olduğunu ama hiçbir halkla ilişkiler firmasının "olayların tarihini yeniden yazamayacağını" söyledi.

The Independent yorum almak için Heard'ün ve Precision Strategies'in temsilcileriyle iletişime geçti ancak henüz yanıt alamadı.

Heard'ün Precision Strategies'le ilişkisini sonlandırma kararı, Depp ve şahitlerinin Fairfax County Gezici Mahkemesi'nde Heard'le evliliği süresince ev içi şiddete maruz kalanın Karayip Korsanları'nın (Pirates of the Carribbean) oyuncusu olduğunu iddia eden tartışma yaratan ifadeler vermesinden günler sonra geldi.

5 haftalık davanın ikinci haftasında Depp, Heard'le bir kavgasını tüm rahatsız edici ayrıntılarıyla anlatırken eski eşinin kavga esnasında ona votka şişesi fırlatarak parmağını kopardığını öne sürdü.

Depp, "Daha sonra şişeyi alıp bana fırlattı" derken jüriye o sırada nasıl oturur pozisyonda olduğunu da gösterdi. Oyuncu, parmaklarının barın kenarında durduğunu ve büyük votka şişesinin "parmaklarıyla temas ederek her yere dağıldığını" söyledi.

Heard'ün Shane Communications şirketinin CEO'su David Shane liderliğindeki yeni halkla ilişkiler ekibi geçmişte Depp'in de dahil olduğu yüksek profilli bir dava üzerinde çalışmıştı.

Depp ve eskiden birlikte çalıştığı iş yönetimi şirketi The Management Group'un sözleşme ihlali iddiasıyla yasal bir mücadeleye girmesinin ardından 2017'de Shane Communications, şirketin Depp hakkındaki dürtüsel harcama alışkanlıkları suçlamalarına dikkat çekmek için meseleye dahil olmuştu. Sonrasında iki tarafın da açtığı davalar mesele mahkemeye intikal etmeden önce düşürülmüştü. (INDEPENDENT TÜRKÇE)