YOĞUN Türk nüfusuna sahip Wood Green’deki Grand Palace Banqueting Suitte’te 28 Ekim 2023 Cumartesi akşamı düzenlenecek baloda, T.C. Devlet Çok Sesli Korosu Sanatçısı Ethem Demir, Özgür Tandoğan ve orkestrası sahne alacak. İlerleyen saatlerde Logo Dance Academy’den Eray Logo eğitiminde zeybek gösterisi yapılacak. Geceyle ilgili bir açıklama yapan İngiltere ADD Başkanı Jale Özer Swailes, şunları söyledi:

‘BÜYÜK BULUŞMAYA BEKLİYORUZ’
“Değerli Atatürk ve Cumhuriyet sevdalıları, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını büyük bir coşku ve onurla kutlamak için Cumhuriyet Balosu’nu, 28 Ekim 2023 Cumartesi gecesi Grand Palace Banqueting Suitte’te düzenliyoruz. Laik, demokratik, çağdaş, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’mize sahip çıkmak amacıyla, yüreğinde Atatürk ve vatan sevgisi taşıyan tüm vatandaşlarımızı, bu onuru coşku ve heyecan içinde yaşamak için büyük buluşmamıza bekliyoruz.”
Piyango çekilişinin de yapılacağı gecede elde edilecek gelir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlanacak. 100’üncü Yıl Cumhuriyet Balosu’na uygun olarak kadınlarda tuvalet veya gece elbisesi, erkeklerde smokin veya takım elbisesi giyilmesi önemle rica edildi.

İngiltere ADDden 100’üncü Yıl Cumhuriyet Balosu

İngiltere ADDden 100’üncü Yıl Cumhuriyet Balosu

İngiltere ADDden 100’üncü Yıl Cumhuriyet Balosu

Tarih: 28 Ekim 2023 Cumartesi
Saat:19.00-24.00
Yer: Grand Palace Banqueting Suite
242 High Road, N22 8 JX