Bozca-Der Başkanı Turabi Keskin, kuruluş hedefine topluma hizmeti koyan bir dernek olarak, yerel yönetimlerle ilişkilerini daha da geliştirerek sürdüreceklerini ve yeni dönemde kadınların önemli görevler üstlendiğinin altını çizerek, “Yeniden ve daha güçlü bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

Mustafa Çokay Londra’da konferansla anılacak Mustafa Çokay Londra’da konferansla anılacak

TURABİ Keskin başkanlığında, eğitim, kültür, spor ve sosyal alanlarda üyelerine daha fazla hizmet vermek amacıyla yola çıkan derneğin yeni yönetim kadrosunda 9 kadın aktif görev üstlendi. En kapsamlı binaya sahip olan Bozca-Der, yeni dönemde yapacağı düzenlemelerle çocuklar ve gençlere yönelik etkinliklerini daha da artırmayı hedefliyor. Bozca-Der Başkanı Turabi Keskin yeni dönem faaliyetleriyle ilgili bilgi verirken, kayıtlı 4 bine yakın üyesi bulunan, 850 aileye hitap eden derneğin tamamen gönüllülük üzerine kurulduğunu ve bugüne kadar da bu yönde hizmet verdiğini ifade etti. Rekabetten çok ‘hizmet yarışı’nı hedefledikleri hatırlatan Keskin, bu kapsamda, Yönetim Kurulu’nu da, kongredeki önerilerin şekillendirdiğine dikkat çekti. Kuruluş gayesinin, hitap ettiği topluma hizmet vermek olduğunun altını çizen Keskin, Bozca-Der’in yeni dönem Yönetim Kurulu’nda gençler ve kadınların daha fazla aktif görev üstlendiğini kaydetti. Başkan Keskin, mevcut Yönetim Kurulu’nda 9 kadının sorumluluk aldığı derneğin yeni dönem hedeflerinin bazılarını şöyle ortaya koydu: “Yapacağımız faaliyetlerde ücreti değil, hizmeti ön plana çıkaracağız. İlk etapta yapılacak harcamalar ve giderlerimizi Yönetim Kurulu olarak üstleneceğiz. Kırtasiye giderleri dışında öğrencilerden ücret talep etmeyeceğiz.

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

EĞİTİME ÖNCELİK VERİLECEK
Eğitim alanında; sınıf öğretmenliği, Türkçe, Matematik, Bilim derslerine yoğunlaşacağız. Nişan, kına, doğum günü kutlaması gibi etkinlikler için salonumuzu daha kullanılır hale getireceğiz. Çocuklar için oyun alanları oluşturmak yeni dönem projelerimiz arasında yer alıyor. Cuma günleri düzenlediğimiz geleneksel kahvaltı programımız her zaman ilgi görmeye devam ediyor. Üye ailelerimizin yanı sıra, yakın dostları için derneğimizin kahvaltıları artık gelenek haline geldi. Bugüne kadar olduğu gibi Bozca-Der’in kahvaltı geleneği devam edecek. Yapacağımız projelere destek amacıyla grand başvurularımız olacak. Bu konuyu yürütecek profesyonel koordinatörle çalışacağız.”

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü

İngiltere’deki Bozca-Der şimdi daha da güçlü