Apple’ın iOS 16.3 yazılım güncellemesi, kullanıcıların yaşadığı bazı sorunlara odaklanacak gibi görünüyor. Özellikle iPhone 14 serisinde yaşanan Acil SOS çağrılarının yanlışlıkla tetiklenmesi hatası, birçok kullanıcı için can sıkıcı oldu. Gelecek güncelleme ile bu sorunun düzeltileceği belirtiliyor.

Elbette birçok kullanıcı için en önemli durum ise iPhone 14 Pro Max’lerde oluşan ekran hatasının giderilecek oluşu. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı telefon açılırken ekranda yeşil ve sarı yatay çizgiler oluştuğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Ardından çok sayıda kullanıcı benzer sorunları yaşadıklarını açıkladı.

Yeni Apple HomePod, gelişmiş akıllı ev özellikleri, sıcaklık ve nem sensörleri ile oldukça kullanışlı özelliklere sahip.

Apple, geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir notta sorunun bir donanım açığından kaynaklandığını ve çözümü üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Apple, sorunu çözmek için yakında bir iOS güncellemesinin yayınlanacağını doğrulamıştı. iOS 16.3 ile bu sorunun ortadan kalkacağı duyuruluyor.

Müzik çalma ve CarPlay tarafından verilen isteklerle ilgili olarak Siri’de bazı sorunların yaşandığı şikayetleri de artmıştı. Şirket yeni güncelleme ile bu soruna da el atıyor. Öte yandan iOS 16.3’ün önümüzdeki haftadan itibaren içinde kademeli olarak dağılması planlanıyor.

Yeni iOS güncellemesinde sunulan bir diğer yenilik ise Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları oldu. Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, iki faktörlü kimlik doğrulama sırasında fiziksel bir güvenlik anahtarı sunuyor. Bu güvenlik anahtarı Apple Kimliği hesabınıza başka bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanıyacak.