İsrail'in Gazze'de 7 çalışanını öldürdüğü yardım örgütü WCK'nın kurucusu: Konvoyumuz araç araç hedef alındı

Gazze'de insani yardım faaliyetlerinde bulunurken, 7 personeli İsrail jetlerinin saldırısıyla öldürülen sivil toplum kuruluşu World Central Kitchen’ın (WCK) kurucusu Jose Andres, İsrail ordusunu yardım çalışanlarını "sistematik bir şekilde, araç araç hedef almakla" suçladı.

Yayınlanma

Reuters haber ajansına konuşan Andres, WCK çalışanlarının öldürülmesinin bir hata ya da yanlışlıkla hedef alma olmadığını belirtti. Andres, İsrailliler'in saldırı sırasında yardım çalışanlarının hareketlerinden haberdar olduğunu da ifade etti.

"Saldırı sırasında İsrail ordusu ile koordinasyon içinde olmasak bile, hiçbir demokratik ülke ve ordu sivilleri ve yardım çalışanlarını hedef alamaz."

Daha sonra İsrailli Kanal 12 televizyonuna konuşan WCK'nın kurucusu "Konvoyumuza düzenlenen hava saldırısının, talihsiz bir hata olduğunu düşünmüyorum. Hareketleri İsrail ordusundaki herkes tarafından bilinen, açıkça işaretlenmiş araçlara gerçekten doğrudan bir saldırıydı" dedi.

İngiliz basını yazdı: Hamas, gizlice Türkiye'de üs kurmayı planlıyor İngiliz basını yazdı: Hamas, gizlice Türkiye'de üs kurmayı planlıyor
Yorumlar