Türkçe öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyenler için Türkçe kursları veya Türk sanatlarını ve müzik aletlerini öğrenmek isteyenler için ebru, tezhip, çini, hat, ud, ney kursları bu sonbahar döneminde kaldığı yerden devam ediyor.

LONDRA Yunus Emre Enstitüsü’nde hem yüz yüze hem çevrimiçi seçenekleriyle gerçekleştirilecek olan Türkçe kursları, hafta içi akşam, cumartesi sabah veya cumartesi öğleden sonra olmak üzere farklı gün ve saat seçenekleriyle ilgililere sunulacak. 15 haftalık eğitim döneminin sonunda ‘Association of Language Tester in Europe’ (ALTE) üyesi olan YEE’den uluslararası geçerliliğe sahip sertifika alınacak. Alanında uzman Türkçe öğretmenlerinden konuşma, dinleme, okuma, yazma becerileri ve dil bilgisi eğitimleri, A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviye kursları yanında konuşma kursu, ileri düzeyde metin analizi kursları gibi seçenekler de sunuluyor. Ayrıca her cuma akşamı Dr. Hadra Kübra Erkinay Tamtamış tarafından ‘Yûnus’un Otağı’ adlı kültür ve konuşma kulübü Türkçe kursuna kayıtlı öğrencilere özel ve ücretsiz olarak gerçekleştirilirken, çevrim içi ‘Dil Değişimi’ (Language Exchange) programıyla da öğrenciler Türkçelerini daha hızlı bir şekilde geliştirme şansını yakalayacaklar! 

Londra YEE, sonbahar dönemi için kapılarını aralıyor

Londra YEE, sonbahar dönemi için kapılarını aralıyor

Londra YEE, sonbahar dönemi için kapılarını aralıyor

Londra YEE, sonbahar dönemi için kapılarını aralıyor

Londra YEE, sonbahar dönemi için kapılarını aralıyor

SANAT SEVENLER İÇİN SANAT KURSLARI
Ebru, tezhip, çini, hat, ud ve ney gibi geleneksel Türk sanatlarını keşfetmek isteyenler için de kurslar başlıyor. Bu dönem sanatseverler, Dilara Karaağaç ile ebru sanatının renkli dünyasına adım atabilir, müzehhibe Nagihan Seymour ile tezhip ve Türk çinisinin inceliklerini öğrenebilir, hattat Gulnaz Fatima Mahboob ile hat sanatının zarif çizgilerini geleneksel yöntemler ve malzemelerle öğrenebilir, udi Baha Yetkin ile ud çalarak Türk müziğinin tınılarına kapılabilir veya neyzen Murat Ferhat Yegül ile Klasik Türk Müziği’nin temel çalgılarından olan ney enstrümanın büyülü dünyasına katılabilirler. Hem yüz yüze hem çevrimiçi olarak düzenlenen kurslar, her türlü tercihe hitap ederek geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Kurslara katılmak isteyenler 020 7387 3036 numaralı telefondan ya da [email protected] adresine e-mail yollayarak detaylı bilgi alabilir.