Sertifika töreninde çeşitli seviyelerdeki öğrencilerin performansları da yer aldı. Çevrimiçi kurslar aracılığıyla yıl boyunca Türkçe öğrenen öğrenciler, sertifika töreninde kurs arkadaşları ve öğretmenleriyle yüz yüze tanışıp doğal ortamda Türkçe konuşmak için eşsiz bir fırsat sahip oldular. Kursiyerler, Türkçe konuşmanın yanı sıra enstitü tarafından hazırlanan Türk yemeklerini ve içeceklerini tatma imkânına sahip oldular. 
 75 ÖĞRENCİYE SERTİFİKA 

Program Londra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş ve Türkçe Eğitim Koordinatörü Dr. Hadra Kübra Erkınay Tamtamış’ın Türkçe öğrencilerinin yıl boyu göstermiş oldukları özverili çalışmaya vurgu yaptıkları konuşmalarla başladı.

Akabinde A1, A2, B1, B2, C1 kurlarından toplam 75 Türkçe öğrencisinin başarıyla bitirdikleri eğitim yılı Ankara merkezde basılan sertifikalarını Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra Eğitim Müşaviri Dr. Mevlüt Ceylan ve Türkçe öğretmenlerininellerinden aldı. 
 

Yeteneklerini sergiledikleri performanslar ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinden bir seçkiyle devam etti. 

Öğrencilerin sınıf arkadaşları ve sertifika töreni katılımcıları için hazırladıkları performans gösterilerinde A2.2 öğrencisi Brenda Jean Taylor, fıkralar anlatırken, C1.2 öğrencisi Sam Jenkins, geçtiğimiz yıl sunuculuğunu üstlendiği TRT’nin “Şehrime Hoş Geldiniz: Londra” programının kamera arkası hikâyeleriyle katılımcılara sunum yaptı. 
 

GENÇLİK MARŞI OKUNDU

B1.2 öğrencisi Natalie Wyngard’ın tekerlemelerinin ardından B1.2 öğrencisi Cristina Magdalena Ionita’nın heyecanlı yarışma programı “Yakışır”ı sunmasıyla devam etti. B2.2 öğrencisi Fuat Rizwi’nin, Türkiye Şehirlerini Tanıyoruz: Bursa gezisini anlattığı sunumuyla izleyenleri büyüledi. Tören, aralarında Ben Archer, Donata Rogozik, Zeinab Hendawi ve Peter Nimmo’nun da bulunduğu bir grup A1.2 öğrencisinin genç neslin ruhunu ve enerjisini yakalayan, gençlere moral veren Gençlik Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gece hatıra fotoğrafları, Türk mutfağından eşsiz ikramlarla sona erdi.  

Açılışından bu yana Enstitü’nün en önemli çalışmaları arasında şimdiye kadar toplamda 2000’i aşan ve halen de artmakta olan öğrenci sayısı ile Türkçe kurslarıdır. Pandemi kısıtlamaları ile Enstitü derslerini çevrim içi platforma taşıyarak Birleşik Krallık’tan ve dünyanın dört bir yanından Türkçe öğrenmek isteyenler için erişilebilir kılmıştır.