Birleşik Krallık Prensi Andrew, soğukta bekleyen kişiye verdiği tuhaf tavsiyeyle bir kez daha gündeme geldi. York Dükü, Norfolk'taki St. Mary Magdalene Kilisesi'nde düzenlenen Noel ayininden dönüşte geleneksel yürüyüşlerini yapan diğer Kraliyet üyelerinin arkasında yürüdü. 

Prens Andrew yürüyüş yaparken, kendilerini selamlayan kalabalıkta köpeğiyle duran bir kadına "Ayaklarınız üşüdü mü?" diye sordu.

Kadın ise "Donuyor" yanıtını verdi. Prens Andrew bunun ardından şöyle konuştu:

İşin püf noktasının gazete getirmek olduğunu biliyor muydunuz? Gazetenin üzerine çıkıp ayaklarınıza yalıtım yapın.

Kimliği belirsiz kadın, cevabın ardından 62 yaşındaki Prens'e teşekkür etti.

O anları videoyu çeken kişi, The Sun'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Her şey gerçekten tuhaftı. Kadının onun teorisini test edeceğini sanmıyorum.

Daily Mail katılımının, unvanları elinden alınan Prens Andrew'e uzatılan bir zeytin dalı olarak görüldüğünü yazdı.

2019'da York Dükü'nün, fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan ve gözaltında tutulduğu cezaevinde ölü bulunan ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'le bağlantıları olduğu iddia edilmişti.

Virginia Giuffre isimli kadın, 17 yaşındayken Epstein tarafından kaçırıldığını ve Andrew'la seks yapmaya zorlandığını söylemişti.

İddiaları kabul etmeyen Prens Andrew, şubatta Giuffre'yle uzlaşmaya vararak 12 milyon dolar ödemişti.

Skandalların ardından Kraliyet ailesinde de büyük gerilimlere sebep olan Prens Andrew'un, annesinin cenazesinde askeri üniforma giymesine izin verilmemişti.

"Prens Andrew saraydan kovuldu"

Kral III. Charles'ın, kardeşi Prens Andrew'u Buckingham Saray'ından kovduğu da öne sürülmüştü. Kraliçe II. Elizabeth, unvanları elinden alınan oğlunun sarayda yaşamaya devam etmesine izin vermişti.

The Sun'a konuşan Kraliyet'e yakın kaynaklar, Kraliçe öldükten sonra tahta geçen Kral III. Charles'ın Prens Andrew'a karşı annesinden çok daha sert bir tutum sergilediğini belirtti.

Aynı kaynaklar şunları söylemişti: Prens Andrew'un saraydaki herhangi bir varlığı resmen sona erdi. Kral bunu apaçık belirtti. Andrew'un Kraliyet görevi yok. Tek başına. (INDEPENDENT TÜRKÇE)