Çiftin İngiltere'de sahip oldukları tek ev olan Frogmore Cottage 2018 yılında çifte evlilik hediyesi olarak eylül ayında hayata gözlerini yuman Kraliçe 2. Elizabeth tarafından hediye edilmişti.

Çiftin taşınmadan önce evi yenileme maliyetinin yaklaşık 2,4 milyar sterlini bulduğu bildiriliyor.

İngiliz The Sun ve Daily Telegraph gazetelerinde yer alan haberlere göre, Harry ve Meghan'a, prensin "Spare" adlı anı kitabının ocak ayında yayınlanmasından birkaç gün sonra  mülkü boşaltmaları söylendi. 

Harry ve Meghan, kraliyet hayatını olaylı bir şekilde bıraktıktan sonra 2020'de Kaliforniya'ya taşındı. O zamandan bu yana Oprah Winfrey ile yapılan bir röportajdan Netflix belgeseline kadar bir dizi projede yer alan çift,  sıklıkla İngiliz kraliyet ailesinin üyeleri olarak yaşadıkları deneyimlerle ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Harry'nin otobiyografisi "Spare" ocak ayında yayınlandığında satış rekorları kırdı ancak çiftin popülerliğinin kitabın yayınlanmasından bu yana düştüğü görülüyor.

Haberlere göre uzun zamandır monarşinin küçültülmesinden yana olan Kral III. Charles, skandallarla gözden düşen kardeşi Prens Andrew'un yıllık 250 bin sterlinlik ödeneğini kesmeyi planlıyor. 

Böyle bir kesinti durumunda Prens Andrew'un yüksek bakım masrafları nedeniyle yine aynı arazide bulunan 30 odalı Kraliyet Köşkü'nden (Royal Lodge) ayrılmak zorunda kalacağı bildiriliyor.

Kralın finansman konusunda revizyona girildiği bir dönemde Sussex'lerin evini kardeşi Prens Andrew'a teklif ettiği konuşuluyor. (EURONEWS TÜRKÇE)