Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Sadiq Khan, geleneksel Ramazan ziyaretini gerçekleştiremediği Türk toplumu ile Cuma namazında buluşup, bayramlaştı.

Her yıl Ramazan ayında İngiltere’deki Türk toplumu ile oruç açmak için nüfusun yoğun olduğu Stoke Newington bölgesindeki Aziziye camisine gelen Sadiq Khan, bu yıl bu ziyaritini bayramın üçüncü günü yaptı.

Cuma namazını Türk toplumu ile birlikte eda eden Khan, camiye gelişinde eski seçim danışmanı ve  Hackney Belediye Meclis Üyesi olan Mete Çaban, Aziziye Camisi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Zorlu ile iş insanı Osman Cinik tarafından karşılandı.

Bir Türk mekanında içilen kahve ardından beraberindekiler ile Aziziye Camisi’ne geldi. Sadiq Khan, davet edildiği en ön safta vatandaşlarla birlikte Cuma namazını kıldı.

Namaz sonrası Aziziye Camisi baş imamı Ebu Bekir Tezgel, Belediye Başkanı  Sadiq Khan’ı bayramlaşma konuşması için mikrofona davet etti.

Türkiye'de kilo verme ameliyatında ölen kadının ailesi İngiltere'deki satış etkinliklerinin engellenmesini istedi Türkiye'de kilo verme ameliyatında ölen kadının ailesi İngiltere'deki satış etkinliklerinin engellenmesini istedi

Namaz sonrası cemaatin Ramazan Bayramını tebrik eden Başkan Sadiq Khan, cami cemaatinden Gazze ve Filistin halkın için dua etmelerini talep etti.

Başkan Khan konuşmasında, Londra’daki Müslüman ve Türk toplumuna verdiği hizmetlerden dolayı Aziziye Camisi yönetimine de teşekkür etti.