Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'da yıldızlar, Avrupa'dan dev takımların radarına girdi. Victor Nelsson, Sacha Boey ve Nicolo Zaniolo'ya gelen tekliflerin ardından Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Londra'ya gitti.

İngiltere'de görüşmelerde bulunan Erden Timur'un Tottenham ve Brighton ile masaya oturduğu öğrenildi. Sarı-kırmızılıların yıldızları için Tottenham'ın sunduğu paket teklif belli oldu. İşte ayrıntılar...

KAAN AYHAN'IN BONSERVİSİ ALINDI

Galatasaray'da gelecek sezon adına ilk transfer hamlesi Kaan Ayhan oldu. Sassuolo'dan geçtiğimiz sezon devre arasında kiralanan 28 yaşındaki stoperin sözleşmesinde yer alan zorunlu opsiyon, sarı-kırmızılılar tarafından kullanıldı.

ÖZEL | Tottenhamdan Galatasaraya çılgın transfer teklifi: 3 oyuncu artı 35 milyon euro

Galatasaray, Kaan Ayhan ile 30 Haziran 2026'ya kadar sözleşme imzaladı. 28 yaşındaki stoper için Serie A ekibine 2 milyon 800 bin euro bonservis bedeli ödendi.

MOSTAFA MOHAMED, NANTES'TA KALDI

Sarı-kırmızılılarda geçtiğimiz sezon Nantes'a kiralanan Mostafa Mohamed'in sözleşmesinde yer alan satın alma opsiyonu kullanıldı. Süper Lig devi bu transferden kasasına 5 milyon 750 bin euro koydu.

ÖNCE SATIŞ SONRA ALIŞ

Londra’ya giden Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un öncelikle İngiliz kulüplerinin talip olduğu Zaniolo, Nelsson ve Boey için pazarlık yapacağı daha sonra ise transferini düşündüğü isimlerle temasta bulunacağı belirtildi.

ÖZEL | Tottenhamdan Galatasaraya çılgın transfer teklifi: 3 oyuncu artı 35 milyon euro

Cim-Bom transferde yeni bir sürece girdi. Geçtiğimiz haftalarda da Londra’ya giden Erden Timur ikinci seferini yaptı. Timur ilk planda, Zaniolo ve Nelsson için Tottenham ile pazarlığa oturdu. Galatasaraylı idareci iki futbolcunun da çıkış maddeleri bulunduğuna dikkat çekerek 60 milyon euro istedi.

İngiliz ekibinin ise para ve takas şeklinde bir öneri üzerinde durduğu, Galatasaray’a 2-3 oyuncu ile beraber 30-35 milyon euro vermeye hazır olduğu belirtildi. Erden Timur, Tottenham’ın bu teklifine sıcak bakmazken görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Erden Timur’un Boey için ise Brighton ile masaya oturduğu ve 18.5 milyon euroluk teklifi yukarı çekmeye çalıştığı ifade edildi.

ÖZEL | Tottenhamdan Galatasaraya çılgın transfer teklifi: 3 oyuncu artı 35 milyon euro

İngiltere turunda bu oyuncuların satışıyla ilgili somut adımlar atmak isteyen, ardından da bu hamlelerden gelecek kaynağa göre hareket edecek olan sarı-kırmızılı yöneticinin transferi düşünülen isimlerle de ilgili çalışmalara hız vereceği kaydedildi.