İngiltere Türk Dünyası Dayanışma Platformu geleneksel iftar programı, Londra’daki farklı Türk topluluklarının temsilcilerini biraraya getirdi.

Platform Başkanı Atilla Abacıoğlu’nun ev sahipliğinde, Putney’deki Beyzade Restaurant’ta pazartesi akşamı gerçekleşen yemeğe Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Utku Atahan da katıldı

İftar programının başında Platform Başkanı Atilla Abacıoğlu, konuklara hitaben kısa bir “hoşgeldiniz” konuşması yaptı.

İftar programına, Londra’da yerleşik, Uygur, Azerbaycan, Kazak, Irak Türkmen, Arnavutluk Türk toplumlarının temsilcilerinden oluşan renkli konukların yanısıra, akademisyen, eğitim camiası ile iş dünyasının seçkin simaları katıldı. Programda Eurovizyon internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Köker ve Flash Haber Londra Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taisi Güzel de yer aldı. 

TÜRKİYE, TÜRK VE AKRABA TOPLULUKLARA HER ZAMAN DESTEK VERDİ

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Utku Atahanİngiltere Türk Dünyası Dayanışma Platformu Başkanı Atilla Abacıoğlu’na iftar daveti için teşekkür ederek, İngiltere’de farklı alanlarda önemli başarılara imza atmış olan platformun değerli üyeleriyle Ramazan vesilesiyle biraraya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türk akraba topluluklarının İngiltere’de bir çatı altında biraraya gelmesinin önem taşıdığını belirten Başkonsolos Atahan, Türkiye’nin Türk akraba topluluklarına her zaman destek verdiğini ifade ettti.

İftar programı Arnavutluk asıllı imam Tasim Darsi’nin yaptığı yemek duası ile sona erdi.

Nezih bir ortamda Beyzade mutfağının seçkin sunumu ile ağırlanan konuklara, program süresince genç müzisyen Ebru Eroğlu kanunu ile müzik resitali sundu.

FOTOĞRAFLAR: HALİL YETKİNLİOĞLU