Son zamanlarda beyaz perdeye sunulan iki büyük film, Twitter’a yüklendi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada görülen Super Mario Brosve Avatar: The Way of Water birkaç saat içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından izlendi. Ancak skandal gelişme sonrasında platform harekete geçti.

Super Mario Bros. ve Avatar için Twitter skandalı

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra “özgür konuşma platformu” olacağını söyleyen Twitter, yeni bir skandalla karşı karşıya. Daha önceki eski filmlerin Twitter’a yüklendiğini görmüş olsak da, iki büyük filmin aynı anda Twitter’da paylaşılması merak konusu haline geldi.

Elon Musk'tan şok iddia ABD, Twitter'da tam erişime sahip!

Olayı fark eden kullanıcılar kısa sürede Reddit’ta paylaşımlarda bulundu. 5 Nisan tarihinde beyaz perdeye gelen Super Mario Bros. iki parça halinde Twitter’a yüklendi. Bu iki videonun 9 milyondan fazla izlenme aldığı ifade edildi.

2022’nin sonunda çıkış yapan Avatar’ın devam filmi Avatar: The Way of Water ise aynı hesap tarafından yüklenen diğer film oldu. 3 saat 10 dakikalık film ise birden fazla parçaya bölündü. Avatar’ın silinmeden önce kaç izlenme aldığı belli değil.

Twitter aslında video konusunda süre sınırına sahip. Ancak kullanıcılar, filmlerin, bir saate kadar video paylaşmaya olanak tanıyan Blue aracılığıyla yüklendiğini bildirdi. Her iki filmin de platformdan kaldırıldığı ve hesabın askıya alındığı belirtelim.

Super Mario filminden ilk fragman geldi

Yeni Avatar filminde Na’vi halkını ormanın derinliklerinden ziyade deniz kıyısında görüyoruz. İlk filmde Na’vi halkından biri olduğunu kanıtlayan ana karakterimiz bu sefer çocukları ile karşımıza çıkıyor. Birçok su altı çekimine yer veren Avatar: The Way of Water yine görsel bir şölene sunuyor.