AK Parti İstanbul milletvekili, Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, “Yurt dışındaki vatandaşlarımıza, seçim döneminde verilen sölerin teker teker hayata geçirildiğini sçıklayarak 2024’ün ilk müjdelerini verdi “ Araçlar 750 gün kalacak, Telefonlar 180 gün kullanılacak” uygulama 2024 yılında yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Sırakaya, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarda, “Yurt dışından emekli olup uzun süre Türkiye’de kalan vatandaşlarımızın geçici olarak ülkeye getirdikleri taşıtlar için 730 güne kadar süre ve bu sürenin tamamı kullanıldıktan sonra yurt dışından emekli olan vatandaşlarımızın taşıtı ile yeniden yurtdışına çıkış yapmasına gerek olmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere 730 güne kadar ek süre verilmesine yönelik düzenlememiz 2024’de yürürlülüğe giriyor. Bir müjdemiz de yurt dışından getirilen cep telefonlarıyla ilgili yapılacak yeni düzenleme ile yurt dışından gelen mobil cihazlar için Türkiye’de 120 gün olan kullanım süresi 180 güne çıkartılıyor. Yurt dışı cep telefonlarına e-devlet üzerinden ‘Geçici haberleşme’ başvurusu yapılması Türkiye’de kullanım süresi 2 defaya mahus olarak 30’ar gün uzatılabilecek” dedi.

İŞTE ZAFER SIRAKAYA'NIN 'X' HESABINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIMLAR:

Londra’da gazeteciler noel ve yeni yıl yemeğinde bir araya geldi Londra’da gazeteciler noel ve yeni yıl yemeğinde bir araya geldi