Boks filmi Creed: Efsanenin Doğuşu'nu (Creed) da yöneten film yapımcısı Ryan Coogler, yanılan veznedarın soyguna kalkıştığını sanması üzerine ocakta Atlanta polisi tarafından gözaltına alınmış.

Bankaya güneş gözlükleri ve ağız maskesiyle giren Coogler, veznedara arkasında not yazan bir fiş uzatmış.

TMZ'nin ulaştığı polis raporuna göre notta, "Vadesiz hesabımdan 12 bin dolar çekmek istiyorum. Lütfen parayı başka bir yerde sayın. Fark edilmek istemiyorum" yazıyor.

Soyulacaklarını düşünen veznedarsa bunun üzerine polisi haber vermiş. Polis de olay yerine ulaştıktan sonra Coogler'ı ve iki diğer kişiyi kelepçelemiş, daha sonra da hepsini serbest bırakmış.

İddiaya göre, polis raporunda veznedarın bilgisayarında işlemi gerçekleştirirken alarm çaldığı ve patronuna soygun olduğunu haber verdiği belirtiliyor.

Raporun devamında Coogler'ın müdahil polis memurların rozet numaralarını talep ettiği de yazıyor.

Coogler rekor kıran Black Panther filminin devamı Black Panther: Wakanda Forever'ın çekimleri için Atlanta'da kalıyor. Shuri rolünü bu filmde de üstlenen Letitia Wright'ın yaralanması ve oyuncunun aşı durumuyla ilgili tartışma çıkması gibi pürüzler sebebiyle devam filmi bir türlü ilerleyemiyor.

The Independent yorum talebiyle Coogler'ın temsilcisiyle temasa geçti ancak henüz yanıt alamadı.

Film yapımcısı, TMZ'ye şunları söyledi: Böyle bir durum hiç yaşanmamalıydı. Bununla birlikte, Bank of America benle işbirliği yapıp bu meseleye el atarak beklentilerimi karşıladı ve yolumuza devam ettik. (INDEPENDENT TÜRKÇE)