Oyuncu  Hugh Jackman, görüşlerini BBC One'daki siyaset programı Sunday with Laura Kuenssberg'de paylaştı.

Pazar günü (19 Şubat) yayımlanacak röportajda, "Bence Avustralya bir noktada Cumhuriyetçi olacak. Bu bana doğal geliyor" diye açıkladı.

Sanki bu kaçınılmaz bir şeymiş gibi geliyor ve sanırım bu, bir ülkenin evriminin doğal parçası olurdu. Anlarsınız ya?

Jackman, Kuenssberg'e hem Britanya hem de Avustralya vatandaşı olduğunu ve kraliyet ailesine saygı duyulan bir evde büyüdüğünü söyledi.

Ünlü oyuncu, "Avustralya vatandaşı olduğum kadar Britanya vatandaşıyım; bu bilinen bir şey mi bilmiyorum ama öyleyim" dedi.

Babam 1981'de Leydi Di ve Prens Charles'ın düğününü izleyelim diye ne yapıyorsak bırakmamızı söylemişti. Şampanya içmiştik.

Yani ben bunlarla büyüdüm. Evimizde bayrak süslemeleri yoktu ama babam bulabilseydi o da olurdu ve kesinlikle kötü bir niyetim yok, Kral Charles'a da her şeyin en iyisini diliyorum.

Halihazırda Evlat'ın (The Son) tanıtımını yapan oyuncu, çeşitli vesilelerle tanıştığı Kral ve merhum Kraliçe'nin hizmetlerini "gerçekten takdir ettiğini" de sözlerine ekledi.

Kraliçe'nin Eylül 2022'deki ölümünün ardından Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Kral Charles'ın ülkenin devlet başkanı olarak kalıp kalmaması yönünde bir referandum yapılmasını reddetmişti.

Albanese, cumhuriyetçiliği kanıtlanmış biri olmasına rağmen Kraliçe'ye duyduğu saygıdan dolayı yeniden seçilmediği sürece anayasal değişiklik "sorularının peşinden gitmeyeceğini" belirtmişti. (INDEPENDENT TÜRKÇE)