İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, akşam saatlerinde kalp çarpıntısı nedeniyle Ankara Kavaklıdere'deki Güven Hastanesi’ne kaldırıldı.

Akşener'in ritim bozukluğu teşhisi ile müşahede altında tutulduğu bildirilirken, genel durumunun iyi olduğu açıklandı.

Akşener'in sağlık durumuyla ilgili, hastanede yanında olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'dan açıklama geldi.

Dikbayır,  “Meral Hanım'ın sağlık durumu iyi. Belki bu gece hastanede kalacağız. Kalbinde bir çarpıntı oldu. Bu yüzden hastaneye geldik, korkulacak bir durum yok ” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener bugün hafif bir çarpıntı şikayeti ile akşam saatlerinde Ankara Güven Hastanesi'ne intikal etmiş olup çok şükür yapılan tetkiklerinde bir sorun tespit edilmemiştir. Yarın taburcu olması planlanmaktadır. Milletimizin bilgilerine saygıyla sunarız” dedi.

HASTANEDEN BİLGİLENDİRME

Akşener’in sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada da, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 12.01.2023 tarihinde (Bugün) hafif bir çarpıntı şikayeti ile Ankara Güven Hastanesi’ne başvurmuştur. Yapılan tetkiklerinde sorun tespit edilmemiştir. Yarın taburculuğu planlanmıştır” denildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada, “Rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU’NDAN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

Öte yandan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Akşener’i arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Saadet Partisi’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız, geçirdiği kalp rahatsızlığı sebebiyle hastanede müşahede altında olan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşeneri arayarak, sağlık durumu hakkında İYİ Parti yetkililerinden bilgi aldı ve kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti” denildi.

MANSUR YAVAŞ'TAN PAYLAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter hesabından açıklama yaparak, “Kalp çarpıntısı ritim bozukluğu sebebiyle hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SİGARAYI BIRAKIP KİLO VERMİŞTİ

Meral Akşener, geçtiğimiz ekim ayında SÖZCÜ'ye yaptığı ziyarette, önceden günde 2 buçuk paket sigara içtiğini, hayatındaki önemli değişikliklerin sigarayı bırakması ile gerçekleştiğini söylemişti.

Bir süredir diyet yapan Meral Akşener, 81 kilodan 68 kiloya düşerek 13 kilo verdiğini belirtmişti. (SÖZCÜ)